סדנת אלכוהול תכיר לכם עולם חדש

אם תמיד שתיתם בחברה או במסיבות והסתקרנתם לגבי המשקאות השונים ואופי הכנתם, אם אתם הולכים למסעדות ונותנים למלצרים או לבני הזוג לבחור עבורכם את היין כי אתם מרגישים שאתם "לא מספיק מבינים בזה" ואם אתם נוהגים לשתות כוסית יין פה ושם גם לבדכם ותמיד רציתם לדעת יותר אודות המשקה המסקרן והמרתק הזה, זה הזמן להירשם לסדנת אלכוהול המתמקדת בהיכרות עם עולם היינות. סדנה כזו יכולה להעשיר את הידע שלכם בנושא ולסייע לכם להבין בו קצת יותר, כדי שבפעם הבאה שתשתו במסיבה, במסעדה או אפילו עם עצמכם בבית, תדעו יותר על מקור המשקה אותו אתם שותים, מדוע טעמיו נפלאים כל כך וכיצד אתם יכולים להמשיך וליהנות ממנו.

מה עושים בסדנת יין?

סדנת אלכוהול משלבת בתוכה הסברים אינפורמטיביים יחד עם שתיית יין וטעימה של סוגים וזנים שונים. ההתנסות החווייתית בטעימת סוגים חדשים ומסעירים של יינות יחד עם הנחיה כריזמטית שמעבירה אתכם במסע מרתק לאורך ההיסטוריה של היין, יוצרת שילוב שמשאיר את כל משתתפי הסדנא עם טעם של עוד. סדנת יין בדרך כלל מתרחשת בערב ובשעות המקובלות לשתיית משקאות אלכוהוליים, אך כמובן שניתן להזמין אותה לכל שעות היום וליהנות ממנה גם בזמנים אחרים, בבוקר או בצהריים. הדבר החשוב ביותר שיש לוודא הוא המקצועיות של מנחי הסדנא, שצריכים להפגין ידע עצום תוך כדי שהם שומרים על אווירה קלילה ולספק הסברים מפורטים לצד האווירה המסיבתית שנוצרת בסדנה.

למי מתאימה סדנת אלכוהול?

סדנת יין מתאימה למגוון אירועים בהם מעוניינים לשדרג את החוויה של המפגש:

  • מסיבות רווקים ורווקות

  • ערבי גיבוש של חברות

  • מפגשים של חברים המעוניינים בגיוון ויצירת מכנה משותף

  • מתנת יום הולדת מיוחדת ומרשימה למתעניינים בנושא

  • ברמנים מקצועיים ואנשים שעושים את צעדיהם הראשונים במקצוע

  • טבחים חובבים וסמי-מקצועיים המעוניינים לדעת להתאים יינות לאוכל

  • כל אדם מעל גיל 18 המעוניין ליצור לעצמו תחומי עניין חדשים ולהרחיב את אופקיו.

סוגים של סדנאות יין

סדנת יין יכולה להיות באווירה רצינית ומאוד מקצועית, ללמד על עפיצות, תנאי הגידול של הזנים השונים וכיצד לטעום יינות. לחלופין יש סדנאות המתמקדות בפן הקליל יותר של המשקה הנהדר ומעבירות את האינפורמציה בצורה הומוריסטית המדברת אל קהל יעד רחב ונועדה על-מנת לקרב אותו לנושא. דוגמה לסדנת יין קלילה היא זו של "המרומים", המועברת על-ידי זיו מרום, שחקן, מדריך יין, ברמן וחובב שתיה. מרום מקפיד לתבל את הידע המקצועי המועבר בסדנאות שלו בהומור ובמצב רוח מרומם, תוך שהוא מסביר על מקומו של היין מתקופת התנ"ך ועד ימינו וכמובן שותה בהנאה עם האורחים מהזנים השונים שהוא מציג. סדנאות אחרות, בעלות נופך לימודי יותר, יכולות להתאים לסוגים אחרים של קהלים אולם בשורה התחתונה, כל אחד שאוהב לשתות ומתעניין במשקה שלו, יכול למצוא סדנה שהוא מתחבר אליה ולדרך בה היא מועברת.

סדנת יין של המרומים